Už delší dobu, na tomto webu, poukazuji na limity kapslových kávovarů, a snažím se ukázat alternativní způsoby přípravy:
Nespresso a cena kavy.
To zas bude o vanocich zklamanych kavomilcu…
Pražená rozpustná káva?
Spravny darek? Zase se »kreativci« vyradili…
Ten je fakt z jiné planety…

Ve stejném duchu se teď nese i nový díl »Peklo na talíři: Domácí příprava kávy«.

Za sebe řeknu, že je to dobrý pokus o zasvěcení do domácí přípravy kávy. Akorát je škoda, že se tam nezmínili o poměrech extrakcí (60 g mleté kávy na 1 litr vody), a o nutnosti propláchnuti papírového filtru velkým množstvím vroucí vody.

Jinak ale, jako vždy, se uvědomělí kavoví nadšenci nejvíce »pobaví« u komentářů. Je vidět, že nás čeká ještě dlouhá a trnitá cesta ke zvýšení kávového povědomí národa:

osobně máme Delonghi esam 6700 a lepší kafe jsem nepila…. Fitráky, který tam opěvují je pěknej shit oproti kávě z automatu

vaněk mě opět zklamal, zase jednou totálně o ničem, s těmi filtry v příspěvku pode mnou, naprostý souhlas! Zase jenom vychvalování kamaráda a reklama na něj.

Tohle video je totální blbost!

Zbytecnej dil uplne o nicem. Asi neco jako kdyz Tuna v ADOST udelal 3 dily o lyzovani :-)

Káva je káva,je slanokyselohořkotrpkosvíravo odporná a je úplně jedno jak se dělá.Jsem přesvědčen o tom,že kdyby se Romanovo kamarád Míša vymočil do šálku tak ze dvou metrů,aby to mělo pěnu,tak kamarád Míši Roman bude chrochtat,že něco tak lahodného a vynikajícího ještě nepil.

Tak to je poprvé, co nemohu souhlasit s panem Vaňkem. :( Doporučit překapávanou kávou před presovanou- to je divné. Pokud použije kapsle od Jacobs, tak se nedivím. Já mám kapsle od Lavazza a jsem spokojený. Rozhodně lepší, než nějaká překapávaná z konvice :))) A v restauraci přes páku to je třeba nejdřív nacvičit. Záleží také na porci a jak to nejdřív obsluha utlačí. Když to neutlačí vůbec, pak se to nedá pít.

Pane Vaňku. Do dnešního dne jsem Vás hltal a fandil vám. To co jste předvedli s kolegou „baristou“ mě hodně rozhodilo a začínám pochybovat o Vaší profesionalitě. Než něco začnete hanět a pomlouvat, měl byste se s tím nejdříve seznámit. Konkrétně-přístroj Bosch, se kterým pracujete na videu, vyhodnocuje tlak vody, teplotu vody a množství vody dle EAN kodu příslušné kapsle. Tzn. že Cafe Crema má jiné parametry než Expresso atd. Pokud zachováte doporučený postup přípravy a nebudete do toho ručně zasahovat, není možné abyste vyrobil z kapsle Expresso dvaapůldecovou močku. Nejsem lobista za tento výrobek, ale buďme korektní a ne bulvární.

Pane Vaňku, vidím, že jste podlehl nátlaku. Po odvysílání dílu, že jen malá espresso káva je dobrá jste musel uznat, že se dá pít i velká česká káva. Já mám doma pákový přístroj, kde si vše reguluji sám. Vždy jde o poměr kávy a vody. Kávu, kterou jste sypali do těch levných pomůcek určitě nebylo 7g.

Já nevim ale tohle kafe Tassimo , je dobré a chutná mi , nevím co je na tom tak špatného.Myslím že všechno moc rozebíráte do detailů.Chápu chemii v potravinách , ano to je špatně ale mr**at se s kafem, ne díky.

Snad každý kdo je trochu soudný a má doma Tassimo, tak ví, že je z něj výborný Latté Macchiato caramelový nebo Macchito obyčejný ,tedy jde o kávu s mléčno u pěnou,která je chutí srovnatelná s kávou podávanou v kavárně či restaraci.Ostatní druhy kávy jsou slabší a ani nemá smysl za ty peníze kapsle jiných druhů kávy kupovat.:-)) Je to drahý průtokáč a čím dražší přístroj tak bohužel jen vylepšený vzhled strojku…:-))Ale takhle jak to prezentujou pánové ve videu se dá znemožnit vše, což nejni moc OK.

Zdravíčko! Možná nejsem nej gurmán přes kafe, ale nejsem úplně proti „mašinkám“. Pánové představili spoustu alternativ, ale nebyli soudní. Ukázali jejich plus, ale ne zápory. Vše je časově náročné, mají velkou spotřebu kávy a neopomeňme binec a nádobí. „Mašinky“ se těší úspěchu, protože jsou rychlé, levné a čisté! Jen dolívám vodu a kupuju kapslíky 7 Kč/kus (Tchibo). Za chviličku mám voňavé kafe, vyhodím uzavřenou kapsli a jdu od toho. Žádné mytí, čisté ruce. Nevím jak ostatní výrobci, ale Tchibo má nastavitelné množství vody, takže „gurmán“ si udělá kafe a „neznaboh“ půl litru hnědé vody. Peklo na talíři mám rád, určitě nás v mohém poučilo a fandím Vám. Ale tohle video bylo zcestné

to je hovadina,tady s těma pokusama může pan barista na hodinu fyziky a ne to ukazovat tady.Už vidím někoho jak to bude doma takhle připravovat ,možná ten překapávač to by ještě šlo. A na kávě v kapsli nic špatného nevidím,je to na stejném principu louhování jako tady ukazovali oni jen s tím rozdílem,že to alespon udělá pěnu a nevipadá to jako chcan.. které tady předvedli oni.

nesouhlasím: french press není dobré, kafe typ překápávač má strašně velkou spotřebu kafe na osobu. Máme pressovač a děláme si tam celá rodina cafée latté. V případě potřeby dolévám vroucí vodu, ale není třeba – i tak je dobré. Když je Vás doma 6 a všichni pijou kafe 2x denně a přitom ale individuálně, každý v různou hodinu, tak bychom na kafi přes papírový filtr prodělali kalhoty

Poslední dobou už je Vaněk a spol. jedna velká trapnost a ubohost. Pravda je že jsem ochutnala u známé kávu z Dolce Gusto a opravdu je to hnus. Normální káva ještě ujde, ale Capucino a Laté, kdy se nejprve uvaří kapsle s inst. mlékem a pak další kapsle s kávou mi přijde jako kafe z automatu. A to ještě ani nevíte co je to tam vlastně za druh kávy. My máme doma přístroj na kapsle Cafissimo od Tchibo a ten je už poloprofi. Má i pěnič na mléko, takže je to přesně jako v kavárně – napěníte si párou čerstvé plnotučné mléko nebo mléko na capucino a pak do toho překapete kapsli. Výběr je z několika druhů káv Tchibo a volíte vždy jedno ze tří tlačítek, podle typu kávy. Takže káva vždy chutná jak má.

Podle recenzí na heurece, teda asi 95% spokojených uživatelů s Tassimem v průměru jsou totální neználci kafe, nebo jim to prostě stačí. Po vyzkoušení všech známých domácích kávovarů do pěti tisíc si většina koupila právě to Tassimo. Koupil jsem ho také a jsem maximálně spokojen. Jediná nevýhoda je cena kapslí, ale zase si Tassimo dělá vše rychle a samo. Čistit se prakticky nemusí, narozdíl od mé bývalé práce, kde to dělali zaměstnanci za trest, protože kafe se dělá v samotné kapsli. Tassimo si tuším snad jako jediné vše míchá samo. Podle čárového kódu samo po přečtení pozná, jak má kafe vypadat a kolik má dolít vody.

nevím proč, ale tenhle pořad mi připadá, že je všechno odporný, jen to co předvádí můj kamarád je to nejlepší a v mnoha případech i to nejdražší

Jsem na tom úplně stejně. Já taky moc kafe neholdoval. Pro ty co si dříve dali vyjímečně rozpustné ideální. Navíc to umí pro děti i dobrou čokoládu, u Tassima Milku. Pokud jsou to panáci 0,05 a největší kafe je 285ml, tak museli ručně dolévat vodu, což Tassimo umožňuje, protože za polovinou se mění kapsle s mlíkem, jinak se dělají u kafe jen menší objemy. Škoda, tento pořad byl dobrý, ale vyprchal, nepochopili zaujatě (asi klesají odběry v kavárnách), že je to dobrá domácí alternativa. Doufám, že to nespadne do podplacených pořadů.

kdyz vidim to haraburdi nastole je to pekna saskarna

Od minuty 2:10.. Cituji: JÁ SI MYSLÍIM, že ten koncept je celej špatně.., je to tlačený nějakým tlakem (jestlipak ví panáček jakým..?), kterej není takovej kterej by neměl být… /… pokud si chceme udělat kafe doma… Frenč press“.. A jaký pak správný pánové v Frenč press tlak vyvinuli? Sice ručně, ale asi přesně tlak jaký má být.. No když se člověk podívá na detail a čte mezi řádky, talk je to evidentní blbost..

Lingvisticky!!! Minuta 3:12 cituji „Když to teď máme stlačený dolů, tak to kafe okamžitě rozlejt ať už se nám dál nekoupe ve vodě“. WHAU jak rozlejeme kafe bez vody??? Není lepší si dát rovnou zrna? :-) Rozkoušu si to a vodu do toho vůbec nemíchám.. :-) :-)

Jak (ne)mistr vaněk řekl! Zkusil jsem udělat kávu podle jeho návodu! Ale musím říct, že ani Jihlavanka mi tak nějak nevynikla ani v jednom případě. Že bych udělal někde chybu :-o :-o Těžko říct kde, protože neřekl jakou kávu připravuje, ale jen, že tato příprava – cituji „udělá vašim pupíkům dobře“ (To je strašný klišé…) Ten člověk je fakt úplně mimo. Už vidím, jak příště pomluví náš vysavač. (stačí, když mu za to někdo dobře zaplatí..)

you_don__t_say__by_dezinfectant-d4sd8lf

Zdroj:
1 http://www.stream.cz/object/807516-peklo-na-taliri-domaci-priprava-kavy

Obrázek:
2 http://dezinfectant.deviantart.com/art/You-Don-t-Say-289511619