Jarda »Pražič« Hrstka a Jarda »Barista« Tuček spouští nový blog o kávě – Double Shot.

Na blogu cuketka.cz jsem se dočetl skvělou novinu, o kterou bych se chtěl podělit i s vámi. Tou je spuštění nového blogu Double Shot, za kterým stojí dlouholetí kávoví nádšenci a profesionálové – Jarda Hrstka a Jarda Tuček.

»Vítejte na novém kávovém blogu Jardy a Jardy – Doubleshot.cz! Ptáte se proč zakládáme další blog věnovaný kávě? Odpověď je nasnadě. Chceme vám objektivně a nezaujatě představovat svět výběrové kávy tak, jako doposud v této zemi nikdo jiný.«

Mám velkou radost, že tu máme další zdroj informací o kávě. Držím jim palce a těším se na pojednání a postřehy z české a světové kávové scény (hlavně z pražičského odvětví).

jarda_prazicjarda_barista

Zdroje:
http://www.doubleshot.cz
http://www.doubleshot.cz/o-nas/
http://www.cuketka.cz/?p=2321


Comments

4 komentáře: „Jarda »Pražič« Hrstka a Jarda »Barista« Tuček spouští nový blog o kávě – Double Shot.“

  1. 2 simonka: spise bile na oranzovem :) Jinak bych to, zaprve, s kavou v Rime nevidela tak ruzove (jasne, tady to je jeste horsi), a zadruhe, i s tim pocitanim ceny se neda k tomu pristupovat tak jednoduse. Nejvetsi sazkou na jistotu tedy porad zbyva kupovat cerstvou kavu (http://jaknakavu.eu/category/podniky/kde-koupit-kavu/) a delat si ji doma.

    Co se tyce prvnich nekolika kav ze stroje, tak nevim proc by mely byt a priori spatne, kdyz se stroj dobre prohreje, je od vecera vycisteny, a podnik nemele kavu predem do zasobniku, nybr mele zrovna tolik kolik na tu jednu porci spotrebuje. Podle mne je to jen dalsi z bludu kavoveho sveta. Ale zase na jinou stranu, prvnich nekolik kav by mel vypit kavarnik, pred otevrenim – nastartovat svuj den, a ochutnat zda kava chutna tak jak ma, zda se behem noci neco nezmenilo.

  2. Je celkem komické jak se tento článek objevuje jako novinka na googlu i po 6 letech :-)

  3. Mně taky vyjedl na googlu nahoře :D Jinak doporučuju taky článek tady https://chutnakava.cz/jak-na-french-press/ :D