S nize uvedenym nazorem ohledne domaci pripravy espress lehce nesouhlasim, ale pobavil mne celkovy popis. A co vy, delate kavu »od oka«, nebo venujete pozornost kazdemu detailu? A co si o Vas mysli okoli? :)

»A vás takový opičárny fakt baví? To bych si kávu asi radši nedělal, s vidinou tohoto ;-) Už nahřát hrnek-namlet-sklepnout-srovnat-utampovat-utáhnout-vyklepnout-propláchnout hlavu-utřít bordel je pro mě něco, co trvá tak dlouho, že mě to jednak nijak zvlášť nebaví a jednak mě má každej, komu dělám kafe, za kreténa, dělá si ze mě prdel a nechápe proč se s tím tak seru a proč eště není kafe na stole. Kdyz si představim že budu mezitim eště šťouchat špejlí do kelímku, vážit každou dávku kafe, vymetat mlýnek zespoda a eště zvrchu… To by mě asi odvezli k Chocholouškovi a na kafe by nedošel vůbec nikdo.

Nevim, nemyslim si že mám špatný kafe, spíš naopak, a holt asi ty nuance neocenim :-) Stejně jako ty návštěvy, který viděj pořád to samý kafe, ať se s tim člověk drbe nebo ne :) A když, tak radši budu na espresso počítat 12 gramů místo deseti a ten mlýnek „propláchnu“, když to bude potřeba, než tohle :)«[1]

Zdroj:
[1] http://www.primacafe.cz/primafrm/viewtopic.php?f=74&t=1933#p27512