Výsledek soutěže o kávomlýnek.


Vítězkou soutěže o kávomlýnek se stává Zuzana Vernerová z Brna. Dole se můžete podívat na výherní fotografii. Taktéž přikládáme komentář výherkyně, který jsme obdrželi po oznámení vítězství.

Môj vzťah ku káve
K pitiu kávy (a tým myslím tej ozajstnej zrnkovej, čerstvej, mletej, nie rozpustných kávových zmesí) som sa dostala až v Brne. Vo veľkom meste akým je Brno sa kaviarne snažia zaujať rôznymi spôsobmi. Od rozmanitých (ne)známych značiek až po vlastné malé pražiarne a lokálne „vychytávky“. Tak si človek veľmi rýchlo navykne na dobrú kávu a jej pitie sa stane aj v domácich podmienkach každodenným a aj niekoľkonásobným rituálom. Najčastejšie si pripravujem kávu v džezve a vychutnávam si ju v malých dávkach počas celého dňa. S raňajkami v posteli, počas varenia obeda či popri poobednom čítaní knihy. A keď treba povzbudiť nielen ducha ale i telo, pripravím si French press. Nakoľko som v kávovom svete zatiaľ iba nováčik, rada skúšam a postupne ochutnávam kávu z rôznych kútov sveta. Rozhodne najlepším krokom k dobrej domácej káve je kúpa kávomlýnku, to je investícia, ktorú určite neobanujete.

vitezni-soutez-o-kavomlynek

Cenu poroty také získává fotografie od Jakuba Kluvánka – káva v melounovém šálku. Zajímavý nápad. Autorovi snímku zasíláme knihu Jak na kávu.
2misto-soutez-o-kavomlynek

Všem zůčastněným děkujeme a přejeme hodně štěstí u dalších případných soutěží.