»Prague Coffee Festival 2015« — 10.–11. října.


Letošní, 4. ročník Prague Coffee Festivalu se bude konat 10. a 11. října v Národním zemědělském muzeu v Kostelní ulici na Letné. Festival bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin.

Návštěvníci na festivalu mohou navštívit čtyři espresso bary a čtyři bary s kávou připravenou alternativními metodami. Další možností ochutnávky budou samozřejmě také řízené degustace, tzv. cuppingy. Dále se návštěvníci mohou těšit na workshopy domácí přípravy či jak rozlišit rozmanité chuti kávy. Vzácný host – Miguel Mateo Sebastian z Manos Campesinas bude mluvit o tom, jak probíhá obchod s kávou v Guatemale v rámci sobotních i nedělních přednášek. Dalším váženým hostem bude po oba festivalové dny Steven Leighton z Has Bean Coffee, který bude přednášet na téma marketing kávy. Přednáškový program zakončí diskuze majitelů českých i zahraničních pražíren moderovaná Danielem Kolským (mamacoffee) s hosty, kteří budou zastupovat pražírny jako např. The Barn (Německo), Casino Mocca (Maďarsko) či Climpson and sons (Velká Británie).

prague-coffee-festival-2015-10-11-rijna-plakatek

Omezený počet vstupenek bude možné zakoupit i na místě za 280 Kč za jednodenní vstupenku. V sobotu bude možné na místě zakoupit 150 ks vstupenek kvůli kapacitě budovy. V neděli zatím počet vstupenek omezen není. Pokud ještě nemáte vstupenku, přijďte tedy radši v neděli. Počet vstupenek je z kapacitních důvodů muzea omezen. V ceně jsou zahrnuty všechny ochutnávky kávy a program festivalu (zdarma). Na stejné webové stránce je možné se přihlásit na workshopy či cupping.

V rámci festivalu vydává Coffee Embassy také 3. vydání Knihy kaváren, která vás provede po 43 zajímavých českých místech provoněných kávou. Kniha zároveň funguje jako poukázka na 43 káv zdarma.

kniha_kavaren

Přijdete-li s knihou, baristé vám nabídnou jeden kávový nápoj zdarma dle výběru kavárny a zároveň vám škrtnou symbol šálku. Takto můžete postupně navštívit všechny uvedené kavárny. Nabídka kávy platí po dobu jednoho roku.

Program festivalu (PDF, 1,6 MB), a podrobné informace – na webu http://coffeefest.cz/pogram-prague-coffee-festival/.

Zdroje:
1 http://coffeefest.cz
2 http://coffeefest.cz/pogram-prague-coffee-festival/
3 http://coffeefest.cz/kniha-kavaren/