_dsc0481Nachází se na adrese Londýnská 122/49, Praha 2-Vinohrady, zhruba minutu pěšky od Náměstí Míru. E-shop káv mají na adrese http://www.mamacoffee.cz/shop/kava

Na webových stránkách uvádějí:

»Nabízíme kolem deseti druhů 100% arabik z různých koutů světa. Pro více kofeinu jsme do nabídky zařadili i jeden typ robusty. Můžete zkoušet doporučené nebo vlastní směsi. Standardně nabízíme samozřejmě i kávu bez kofeinu. Převážnou většinu káv nabízíme ve Fairtrade kvalitě. Káva je pražena ve vlastní malé pražírně, kde je zaručena čerstvost, tolik zásadní faktor pro zachování chuti a vůně kávy. Pražírna získala jako jedniná v České republice licenci pro další zpracování Fairtrade kávy, a tak do Čech přináší nový produkt, totiž čerstvě praženou Fairtrade kávu.«

_dsc0479Pohled od mamacoffee na ul. Rumunskákáva se dá koupit také přímo v kavárně, a to v minimálním množství 100 g – za 30-64 Kč, podle určitého druhu. Dá se koupit zrnková nebo Vám ji podle přání umelou na Vámi požadovanou hrubost.

Při vstupu do podniku, hned u kávovaru, je vždy cedulka s datem pražení káv, které se ten den prodávají. Obměna probíhá zhruba jednou týdně, a není problém koupit kávu dva-tři dny po upražení.

_dsc0485Po nákupu kávy Vám ji zabalí do sáčku, který následně zavaří – aby Váši kávu co nejméně ovlivňovala vlhkost ovzduší a aby nezvětrala. Napravo je, například, fotografie 100 g balení kávy »Ethiopia Yirga Cheffe«, která stála 62 Kč (22. 06. 2009) a byla upražena 16. 06. 2009 – před čtyřmi dny. Zakoupením této kávy zákazník také přispívá 10 % na pomoc lidem v Etiopii skrze společnost »Člověk v tísni«.

Také uvítám Vaše názory, recenze a postřehy o tomto podniku. Zanechte je, prosím, jako komentáře pod tímto článkem.