Mamacoffee získala ocenění Vodafone »Byznys Rebel 2010« Hl. města Prahy.


Zvláštní cenu Vodafonu – »Byznys Rebel 2010« získává firma, která nejvíc posouvá pravidla ve prospěch zákazníka, a tím svým zákazníkům přináší jasné výhody.

Ocenění Vodafone Byznys rebel Hl. města Prahy 2010: mamacoffee, s. r. o. – první a jediná pražírna fair trade kávy ve střední a východní Evropě.
Společnost nakupuje kávu přímo u afrických výrobců a věnuje desetinu zisku z prodeje etiopské kávy společnosti Člověk v tísni.
Tisková zpráva, Praha 7. září 2010.

Dole uvádím vyjadření vítězné společnosti:

Jedinečnost, vášeň a byznys rebelie s vůní kávy.
Vytvořili jsme první a jedinou pražírnu Fairtrade kávy ve střední a východní Evropě. Jsme posedlí kávovou vůní, aroma a vším, co se kolem kávy točí.
Pankáčsky jsme během dvou let otevřeli čtyři pobočky a pomohli otevřít více jak deset dalších kaváren. Nezajímají nás řetězce a děláme si věci po svém, tak jak nás baví.

Rebelujeme proti nekvalitní a vyčpělé kávě a nudě kávových značek.
Rebelujeme se zažitými stereotypy a představami o businessu a máme nejzábavnější tým lidí, co se mohl v Čechách potkat a to doslova z celého světa. Aktivně se vydáváme za kávovými pěstiteli a přivážíme nejenom nové zážitky, ale především kávu v té nejčistší podobě. V našich kavárnách a obchodech tak zákazníci, ze kterých se často stávají přátelé, brzy objeví zcela nový svět. Každá z našich kaváren je jiná a na každé se něco učíme. Výhra Byznys rebela se nám proto hodí do konceptu mamacoffee. »Vnímáme to jako ocenění myšlenek, které zastáváme a o kterých jsme přesvědčeni, že jsou dobré«, dodává Daniel Kolský, hlavní rebel mamacoffee.

Děkujeme Vodafone za věcnou cenu :)
Byznys rebelie mamacoffee, 17. 9. 2010.

Předchozí příspěvek o soutěži »Byznys Rebel 2009« – Video s panem Danielem Kolským, zakladatelem pražírny a kaváren mamacoffee.

Zdroje:
1 http://www.firmaroku.cz/index.aspx?i=151&c=4464
2 http://www.vodafone.cz/firemni/proc_vodafone/firma_roku/rebel.htm
3 http://mamacoffee.cz/aktuality/article-51/
4 http://www.firmaroku.cz/index.aspx?i=83
5 http://jaknakavu.eu/o-kave/video-s-panem-danielem-kolskym-zakladatelem-prazirny-kavaren-mamacoffee/