»Czech Bar Awards 2011« – kategorie Nejlepší cafe bar/kavárna – Můj šálek kávy.

31. října 2011 na Novoměstské radnici v Praze, byli vyhlášeni vítězové čtvrtého ročníku soutěže o nejlepší bary, kavárny a kluby České republiky – »Czech Bar Awards 2011«. Vítěz kategorie Nejlepší cafe bar/kavárna – Můj šálek kávy.

Komentář vítěze na facebooku:

Můjšálekkávy kavárnou roku 2011!!! Máme velkou radost z toho, že jsme včera vyhráli tuto krásnou cenu. Když se ohlédneme, je za námi spoustu práce a jsme šťastni, že ji někdo ocenil. Rádi bychom poděkovali doubleshotu, všem zaměstnancům i návštěvníkům, kteří mají rádi naši kavárnu. Roland, Petr, Alena

Tisková zpráva převzata z webu Czech Bar Awards [2].

Poslední říjnový den byly na Novoměstské radnici v Praze vyhlášeny nejlepší gastronomické podniky dle prestižní soutěže Czech Bar Awards, kterou pořádá již čtvrtým rokem odborný časopis Barlife ve spolupráci s Českou barmanskou asociací a Asociací hotelů a restaurací v ČR.

Poprvé v historii Czech Bar Awards letos nebyla do hlasování zapojena veřejnost. Výsledky jsou tedy výhradní volbou odborníků a profesionálů gastronomického průmyslu, z nichž byla sestavena více než šedesátičlenná Bar Awards Academy. Do jednotlivých kategorií navrhl každý z akademiků pět podniků, které podle jeho názoru nejlépe splňují předem stanovená kritéria a zasluhují si pozornost.
Pět nejčastěji jmenovaných spolu s šestým, vybraným zástupci časopisu Barlife, postoupilo o krůček blíž k vítězství ve své skupině. Tento nový systém hlasování posouvá českou soutěž odpovídajícímu konceptu prestižních zahraničních Bar Awards (např. V Německu).

V průběhu října pak členové odborné poroty navštívili všech třicet finalistů osobně a prověřili je dle nejrůznějších aspektů. (…)

Kategorie Nejlepší cafe bar/kavárna je vyhrazena pro podniky v České republice s převažujícím zaměřením na podávání kávy v jejichž oficiální (hostům permanentně dostupné) nabídce je více než 6 druhů káv (např. Espresso Macchiato, Caffè Frappe, Caffè Latte apod.) Hodnotí se především podávání kávy, správná příprava, chuť, celková úroveň a kvalita služeb, profesionalita, znalosti a dovednosti personálu, vzhled a obsah menu, nabídka, interiér a atmosféra.

Kategorie »Nejlepší cafe bar/kavárna«.
1. místo – vítěz kategorie – Můj šálek kávy.
2. místo – Hunger Wall Café Lounge.
3. místo – Café Savoy.

Zdroje:
1 http://www.barawards.cz/media.html
2 http://jaknakavu.eu/wp-content/2011/11/CZECH-BAR-AWARDS-2011.doc
3 http://jaknakavu.eu/wp-content/2011/11/BAW2011-katalog.pdf
4 http://jaknakavu.eu/o-kave/czech-bar-awards-2011-finaliste/
5 http://mujsalekkavy.cz/