Bio Zahrada – kavárna a bio obchod.


Tato nekuřácká kavárna s 25 místy se nachází na adrese Belgická 33, Praha 2, Vinohrady – asi 50 metrů od Náměstí Míru. Na svých webových stránkách http://www.bio-zahrada.cz inzerují, že se rozhodli vsadit na mimořádnou kvalitu:

»Místo běžných konfekčních espresso směsí nabízíme několik jednodruhových káv a speciálně míchanou espresso směs, kterou časem obměňujeme. Kávu nám dodává pražírna La Bohéme Café, která pečuje nejen o kvalitu, ale také o původ kávových zrn. Tak můžete u nás ochutnat produkci těch nejlepších světových plantáží.«

Mimo La Bohéme Espresso směsi, ještě jsou na výber: Ethiopia Yirga Cheffe (bio káva), Brazil Daterra sweet collection, Columbia Supremo Screen 18.

_dsc0261 Dal jsem si na doporučení pani baristky »La Bohéme Espresso« směs a u toho jsem sledoval proces přípravy. Namletí kávy (pomocí bezzásobníkového mlýnku »Macap«) probíhalo přímo do páky – zaručeně čerstvá káva. Upěchování bylo taktéž podle současných kánonů a bezchybné – i když se dá trochu vytknout »leštící« fáze, která v tomto případě plnila více estetickou roli než funkční. Ale jinak velice zodpovědný přístup a je vidět, že tady kávu berou opravdu vážně a věnují jí náležitou péči. Po vypuštění nadměrně horké vody z kávovaru (Dalla Corte Mini) se do něj zamknula páka a během několika vteřin už se do hrnku lil lahodný nápoj. Skoro celou dobu tekl v oříškové barvě a světlat začal až ke konci. Kréma mělo světle oříškovou barvu, bez tygřího efektu, velice aromatické.

Nebudu přesně popisovat chuťové nuance tohoto espressa (30 ml), abych nijak neovlivňoval chuťové vjemy čtenářů, kteří se tam případně vypraví – ale musím říct, že káva byla velice nadprůměrná, až vynikající. Rád tam znovu zavítám, když budu mít cestu kolem Náměstí Míru.

Také uvítám Vaše názory, recenze a postřehy o tomto podniku. Zanechte je, prosím, jako komentáře pod tímto článkem.

_dsc0265_dsc0270_dsc0260