Video s panem Danielem Kolským, zakladatelem pražírny a kaváren mamacoffee.


Jde o část rozhovoru s panem Danielem Kolským, který byl natočen v rámci soutěže Byznys Rebel 2009, pořádané společností Vodafone. Myslím si že je to docela kontroverzní video – mám na mysli hlavně tvrzení že »italské espresso je vyčichlý mýtus« – nemůžu totiž s tímto výrokem 100% souhlasit (aniž bych tedy věděl co přesně se tím myslí). Rovněž hodně z vás asi bude mít svůj názor na »Fair Trade« a zda neexistuji lepší alternativy jako například CoE, Direct Trade a podobné aktivity v rámci »ethical coffee« trhu.

Samotné dvou a půlminutové video se zakladatelem pražírny mamacoffee můžete shlédnout na následující adrese: http://video.ihned.cz/c1-38150130-video-kava-a-spravedlivy-byznys-jak-se-to-rymuje, anebo po kliknutí na níže uvedený obrázek.

Daniel Kolský.

Co si o tom myslíte, jaké jsou vaše názory a postřehy? Zanechte je, prosím, jako komentáře pod tímto článkem.

Zdroje:
1 http://mam.ihned.cz/c4-10000125-38150130-101000_d-video-kava-a-spravedlivy-byznys-jak-se-to-rymuje
2 http://video.ihned.cz/c1-38150130-video-kava-a-spravedlivy-byznys-jak-se-to-rymuje
3 http://www.fairtrade.cz
4 http://en.wikipedia.org/wiki/Fair_trade_debate
5 http://www.cupofexcellence.org
6 http://www.directtradecoffee.com
7 http://jaknakavu.eu/podniky/mamacoffee


5 komentářů: “Video s panem Danielem Kolským, zakladatelem pražírny a kaváren mamacoffee.”

 1. Jsem osobne rad za jakekoliv zviditelneni vyberove kavy … Myslim, ze tam Dan rekl spoustu fajn veci. Samozrejme treba tvrzeni, ze FairTrade je vzdycky nad hranici komoditni ceny neni pravdive, ale to jsou uz jenom detaily …

 2. „espresso je vyčichlý mýtus“ a proto je to jediná forma kávy, kterou podávají ve svých kavárnách. haha :( a málem jsem zapomněl, ještě českého turka dělaj :) imho výsměch.

 3. Souhlasím Jardo,zviditelnění výběrové kávy,fair trade,ušlechtilé plísně to je vše v pořádku.O vyčichlém mýtu by se dalo dlouze polemizovat a rozhodně s tím nemohu souhlasit ale neprofesionální, křivé tampování kávy a příšerná extrakce espressa ve videu mě k návštěvě kavárny určitě nenadchly.

 4. problém Mamacoffee je ten, že pro ně káva končí upražením. Příprava kávy je bohužel v jejich kavárnách katastrofální. Je super, že nabízí x druhů kávy, ale na jednom mlýnku to prostě připravovat nejde, navíc personál není v přípravě vůbec proškolený. Přijít, podívat se na pěknou mladou slečnu, koupit si zrnkovou kávu a připravit si ji doma. Je to škoda.

 5. No, jen několik poznámek, asi každý kdo to video viděl chápe, že to je dost na hrubo a rychle sestříhaný, překopaný rozhovor. Takže celé dost vytržené z předchozího kontextu.
  Celý rozhovor byl v dost šíleném spěchu a stresu, takže se omlouvám za tempování a nenastevení mlýnku, ale ten kdo zná jak rozhovory s novinářema probíhají si může sám domyslet jak hekticky věci probíhali…
  Co se týká přípravy káv – od nového roku připravujeme v kavárnách french press, v některých se budeme snažit mít džezvu – uvidíme.
  Ad Jakub, děkujeme za Tvé nabídky, ale zaměstnance a poradce nehledáme, případně bychom zaměstnali (a to rádi) někoho jiného…