Poznatky z pražského »La Marzocco Out Of The Box«.


Fotografie a informace o akci.

— Strada je obdivuhodný stroj, a zaslouží si takové baristy a baristky, kteří kávou žijí – připravují ji vždy s maximální pečlivostí (ano, i v případech když se nikdo nedívá :-)).

— Škoda že Strada nemá nějaké takové bezvrutové sítko na hlavě.

— Pokud jste pravák – na Stradě napěňujte mléko z levé strany kávovaru (anebo při objednávce uveďte, že na pravou stranu chcete zkrácenou verzi trysky).

— Potenciál Strady je naplno využit v EP verzi (nákupem MP verze citelně utrpí preciznost profilace a opakovatelnost výsledků).

— Dvoupáková EP Strada, s rozdílnými tlakovými a teplotními profily na každé hlavě, umožní ze stejné kávy dělat odlišně chutnající espressové nápoje. Z jedné páky třeba pro pití jako espresso, a z druhé pro kombinaci s mlékem. Nemusí se tudíž kupovat druhý mlýnek, a zjednodušuje se hlídání nákupu a čerstvosti kávy na podnikovém skladě.

VST košíky jsou opravdu špičkovou záležitosti. Bez nich už ani ránu.

— »(…) we found, that changes in pressure do not affect amount of caffeine in the drink.« (… zjistili jsme, že změny tlaku /extrakce/ neovlivňují množství kofeinu v nápoji)Andrea Curtarelli (Export Area Manager v La Marzocco). Velice příjemný a přínosný dialog. Kdo si s tímto pánem nepopovídal, přišel o možnost zjištění spousty informací.

— Dle ankety se 58 % dotázaných přiklání k názoru, že šálek cascary má více kofeinu než espresso – nikdo ale zatím přesně neví. (Uvidíme co vykoumají chemici :-))

— Mlýnek Swift je skvělý do provozu, kde je problém s velkou fluktuací personálu (nebo jeho proškolení). Nenahradí ale zkušeného baristu – všechny puky ze Swiftu vykazovaly koblihový průběh extrakce.

— Pan Michal Křižka z Café Art poodhalil výsledky kávového výzkumu na VŠCHT (které média podala tak neprofesionálně, a u nichž se nedalo zjistit nic o metodice, způsobech měření, extrakcích atd.). Přednášející zaskočil všechny přítomné zprávou, že podle výzkumu, český turek opravdu (!) není škodlivý. Při delší extrakci se kazí spíše chuť, ale nápoj sám o sobě se škodlivějším nestává.

— S Extract Mojo se dají přesně zjistit a změřit problémy s extrakci nápoje. Několik desítek minut – přenastavování mlýnku, několik dalších měření mezi tím – a nápoj má předpisové hodnoty.

A co vy, kdo jste tam byli, jaké máte postřehy z akce? Zanechte je, prosím, jako komentář pod tímto příspěvkem.