Jaká káva Vám v roce 2011 chutnala nejvíce?


Zvykem je na konci roku bilancovat, hodnotit, dělat závěry. Tento příspěvek bude ale kratičký – jen jeden dotaz pro Vás.

Jaká káva Vám v roce 2011 chutnala nejvíce?

Co se týče mého kávového zážitku, tak to bylo v červnu – espresso z kolumbijské kávy »Finca Buenavista Carlos Imbachi«. Jednalo se o kávu se kterou v »Barista roku 2011« soutěžil pan Jaroslav Tuček z pražírny Doubleshot. Ta káva (sklizeň 2010/2011) byla natolik dobrá, že jedno espresso (14 g kávy a výsledných 30 g nápoje) nestačilo, a musela jsem si vzápětí připravit další… a další… a další – celkem čtyři. Následující sklizeň (2011) ale už takový úspěch u mých chuťových buněk neměla.

A co vy, na čem jste si v tomto roce pochutnali nejvíc, kdy a kde? Nějaký úžasný veřejný cupping (a že jich v tomto roce bylo…), povedené cappuccino, dech beroucí frenchpress, nebo spojení dobré kávy a atmosféry v nějaké kavárně?

Třeba Vaše zkušenost bude inspirací pro mě i pro ostatní návštěvníky tohoto webu. :-) Zanechte ji, prosím, jako komentář pod tímto příspěvkem.


7 komentářů: “Jaká káva Vám v roce 2011 chutnala nejvíce?”

  1. Díky za pochvalu, tahle káva si to určitě zaslouží … pro mě byl nejlepší kávový zážitek asi cupping 31 odrůd v Kolumbii a cupping experimentální sklizně na farmě El Injerto v Guatemale. Obě dvě akce ukázaly neuvěřitelně velký potenciál do budoucna. Aspoň něco pozitivního :)

  2. Co se tyce espressa – u me jasne vede Shakiso od Doubleshotu, este ted se mi styska:) Na filtru sem se pak hodne uzival Geishu z Los Lajones ze stejny prazirny, a dost nadsenej sem byl z Bourbonu z Finca Argentina od Hasbean.

  3. V rámci espressa je moje dlouhodobě oblíbená etiopská Yirgacheffe (žirafa) a na podzim pak Tan Dem směs od Doubleshotu. Čímž bych chtěl i poděkovat adminovi za jeho cenné rady a doporučení, přeci jen jsou v posledních letech moje kávové zážitky o trochu výš, než byly z rok staré Lavazzy/Rioby z Makra ;)

  4. Již delší dobu jsem po různých experimentech skončil u Lavazza Pienaroma (jemná lahodná chuť) a Monaca (od Dalmayer cafe mírně kyselejší a výraznější než Lava). Nicméně jsem měl velice rád Gourmet z pražírny http://www.longberry.cz/ . Dnes ale cenou již dohnali právě zmiňované značky a tak si ji dopřávám jen občas. Stojí určitě za zkoušku. Jen se divím že o ní zde není ani řádek :-)

  5. U mě suverénně vítězí EL SALVADOR FINCA EL CARMEN NATURAL PACAMARA od DOubleshotu, vynikající smetanové tělo a v aeropressu je to neodolatelná káva. Poté mi také velice chutnala Geisha také od doubleshotu.