8. 12. 2010 – autogramiáda knihy Petry Veselé – »Kniha o kávě«.


Kávový večer v kavárně a galerii U Zlatého korálku, Masarykovo náměstí 1, Jílové u Prahy. Ochutnávka kávy a autogramiáda knihy proběhne ve středu 8. 12. 2010 od 19.00 hodin.

Petra Veselá vydává ve spolupráci s nakladatelstvím Smart Press
KNIHU O KÁVĚ
Dozvíte se v ní vše důležité o pěstování a zpracování kávy, dalé také o jejím pražení. Velká část knihy je věnovaná jak domácí tak profesionální přípravě kávy. Pokud se chtete naučit správně připravovat kávu, je tato kniha určena přesně pro vás. Těšit se můžete i na různé rady, recepty a vysvětlení názvů káv.
Vydejte se s námi na cestu za poznáváním kávy. [3]

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů. Povzbudí, zahřeje a vytváří pouto mezi lidmi na schůzkách a u přátelských posezení. Nabízí se bezpočet možností, jak ji připravit, ale také jak si s ní hrát a jak si ji co nejlépe vychutnat. Autorka Petra Veselá patří mezi odborníky v tomto oboru. Má svou kavárnu a vědomosti o kávě předává dál na školeních. Proto se rozhodla napsat knihu, aby se o správné přípravě kávy a jejích možnostech dozvěděla i širší veřejnost. Seznámíme vás s historií kávy, dozvíte se o tom, jak se dostala do celého světa, jak se pěstuje, zpracovává a praží. Existují různé druhy a odrůdy kávy a každá z nich má svou specifickou chuť, to, jak káva chutná, ovlivňuje také pražení, mletí, uchovávání. Další část knihy se věnuje samotným nápojům. Jak má vypadat espresso nebo cappuccino? Co znamenají názvy na kávovém lístku? A jak si skvělou kávu připravit i doma? Tipy pro nákup, uchovávání a přípravu kávy, popisy a spousta skvělých receptů na přípravu různých druhů kávy. [5]

Ukázky z knihy.
Pro online prohlížení klikněte sem. [4]

Petra Veselá se kávě profesionálně věnuje od roku 2004, kdy absolvovala první kávové školení a otevřela si kavárnu a galerii U Zlatého korálku v Jílovém u Prahy. Zanedlouho po otevření kavárny začala soutěžit v přípravě kávy.

V následujících letech se stala dvakrát mistryní České republiky a reprezentovala ČR i na mistrovství světa. Prošla řadou odborných školení, ovšem zaměřila se na tradiční italské espresso a latte art. Je certifikovanou Espresso italiano specialistkou a členkou mezinárodního svazu degustátorů kávy IANC. Od počátku roku 2008 má vlastní tréninková centra pro kávové specialisty v Brně a při své kavárně v Jílovém u Prahy. Od ledna 2009 spolupracuje s týmem Coffee specialist z Brna. Společně pořádají řadu odborných školení a také pravidelný naučně zábavný pořad Coffeeright, který se těší oblibě odborné i laické veřejnosti.

Od srpna 2009 je koordinátorkou české sekce instituce Speciality Coffee Assotiation of Europe (SCAE). [2]

Zdroje:
[1] http://www.zlatykoralek.cz
[2] http://www.smartpress.cz/kucharky/kniha-o-kave.html
[3] http://www.zlatykoralek.cz/index.php?cmd=page&id=7
[4] http://www.smartpress.cz/media/kniha-o-kave/kniha-o-kave.htm
[5] http://www.knihydobrovsky.cz/kalendar-54.html


Jeden komentář: “8. 12. 2010 – autogramiáda knihy Petry Veselé – »Kniha o kávě«.”

  1. Kniha je výborný úvod do světa kávy pro mnohé, ale po literární stránce pokulhává. Jen velmi těžko se přelouskávají krkolomné věty a jiné prohřešky proti potěšení z plynulého čtení. Jinak za knihu děkuji.