La Marzocco Strada – prototyp nového kávovaru.


7z5s Na výstavě SIC v Miláně, představila společnost »La Marzocco« první prototyp svého nového kávovaru. Díky Terry Z a twitteru La Marzocca už máme fotografie a první informace.

Má se jednat o první komerční kávovar s opravdovými tlakovými profily na světě (umožní měnit tlak čerpadla /vody na kávu/ v průběhu extrakce samotné). »La Marzocco« ho plánuje uvést na trh v roce 2010. Tento kávovar má podporovat až 4 tlakové profily, které se dají nastavovat buď manuálně, nebo přes USB port.

La Marzocco StradaLa Marzocco StradaLa Marzocco StradaLa Marzocco StradaLa Marzocco StradaLa Marzocco StradaLa Marzocco StradaLa Marzocco StradaLa Marzocco Strada

Doplnění 1.
Taktéž další (starší) fotografie Strady v »La Marzocco FB80« těle můžete vidět na Flickr galerii uživatelky Fresh Ground. Plus video stroje v akci. Říká se že tlak na každé ze tří skupin bude zvlášť nastavitelný. A také že že finální verze bude mít ovládací prvek ne nepodobný známému kolečku u iPodu. Tlakové profily půjdou ukládat a poté spouštět stisknutím tlačítka – skvělá věc pro komerční provoz. Při takové přemíře vymožeností se ale už ozývají hlasy plné obav ohledně servisování. :)

Fresh Ground: »i was talking with the LM service technician in Melbourne—he’s freaking out about repairs on this one!«

Zdroje:


http://www.expressoparts.com/2009/10/la-marzocco-out-of-box-milano-day-one.html
http://lamarzoccousa.wordpress.com/2009/10/08/whats-next

BJJ in Paris
team Mecca work the Strada


Jeden komentář: “La Marzocco Strada – prototyp nového kávovaru.”

  1. Tak to už je super kávovar… Na ňom sa asi ani nedá vyrobiť káva bez peny… Pozrela som aj video, je to naozaj veľmi dobre premyslené… Super :-)