01. Pražírny (udávají den pražení)

Název: Black Soup
Internetová adresa (URL): http://blacksoup.cz/
Popis: Vybíráme si jen ty nejlepší kávy, o kterých víme kde a kým byly vypěstovány. Tyto kávy pražíme ve velmi malém množství, tím dokážeme zaručit vždy čerstvou kávu prvotřídní kvality. Všechny naše kávy jsou z čerstvých sklizní (2013 a 2014) a pražíme je až po objednání.
Adresa: Pardubice

Název: BotaCoffee
Internetová adresa (URL): http://www.botacoffee.cz/
Popis: Jsme výrobci zaměření na kvalitu. Jsme čeští výrobci, veškerou kávu máme skladem – zelenou (nepraženou). Kávu máme v nejvyšší dostupné kvalitě. Naším cílem je být nejkvalitnější, ne nejlevnější.
Adresa: Brno

Název: Buna café
Internetová adresa (URL): http://www.bunacafe.eu
Popis: Nabízíme Vám čerstvě praženou kávu z naší domácí pražírny. Vzhledem k tomu, že pražíme v závislosti na poptávce, můžeme Vám zaručit maximálně čerstvou kávu. V našem sortimentu naleznete jak kávu jednodruhovou, tak také espresso směs.

Internetová adresa (URL): http://cafeeternity.cz
Popis: Jsme pražírna čerstvé výběrové kávy. Naši kávu Vám si můžete objedna přes náš e-shop.
Adresa: Obecní 701, 73543 Albrechtice

Název: Cafeneo
Internetová adresa (URL): http://www.cafeneo.cz
Popis: Jsme hrdi na vlastní exkluzivní vyvážené směsi: cafeneo, levante, breeze, meltemi a alize. Kávu pražíme pečlivě až dokonce a dodáváme vždy čerstvou. Stará nebo kyselá nedopražená káva je to nejhorší co může být.

Název: Caffé 08
Internetová adresa (URL): http://www.caffe08.cz
Popis: Není káva jako káva. Naším cílem je námi upraženou kávu co nejdříve dopravit k zákazníkovi, aby měl tu jedinečnou možnost si vychutnat čerstvost.

Internetová adresa (URL): http://www.saggio.cz
Popis: Káva přímo od farmářů, řízené degustace kávy, baristické kurzy pro veřejnost i odborníky. Za krátkou dobu našeho působení na českém trhu se nám podařilo v různých soutěžích vydobýt s naší kávou výborné umístění – 5. a 1. místo Barista roku 2011.

Internetová adresa (URL): http://www.coffeesource.eu
Popis: Plně certifikovaná BIO pražírna. Pražíme v bubnové pražičce Ghibli s vyšším poměrem prostupu tepla do zrn tepelnou výměnou, než horkým vzduchem. Výsledkem je sladší a plnější káva. Výroba směsí na přání zákazníka. Prodej,servis a poradenství automatických mikropražíren.

Název: coffeespot
Internetová adresa (URL): http://www.coffeespot.cz/
Popis: Kávu dovážíme ve formě zelených zrn z přístavu v Hamburku, dále pak pražíme na pražícím stroji Toper. Následně ručně balíme do třívrstvých sáčků s jednocestným ventilem pro zachování té nejvyšší kvality až po dobu 3 měsíců od data pražení. Naše pražírna se nachází v obci Kudlovice nedaleko od Uherského Hradiště a Zlína.

Název: Dos Mundos
Internetová adresa (URL): http://www.dos-mundos.cz/
Popis: Pravidelně ochutnáváme vzorky káv z nejrůznějších koutů planety. V naší nabídce naleznete kávy, které pochází od guatemalských sopek ve střední Americe, z hor Etiopie nebo z ostrovů Indonésie. Zaměřujeme se na kávy od konkrétních farmářů a vybíráme jejich nejlepší sklizně.
Adresa: Korunní 31, Praha

Název: Doubleshot
Internetová adresa (URL): http://doubleshot.cz
Popis: V rámci programu “Káva z rukou farmáře” nabízíme našim zákazníkům čerstvě a lokálně pražené kávy nekompromisní kvality a transparentního původu.

Internetová adresa (URL): http://www.gills.cz
Popis:

Internetová adresa (URL): http://www.henri.cz
Popis: Ocenění kávy HENRI Excellent 100g mletá – Zlatá salima na veletrhu SALIMA ´97 – 1. místo. Pražíme kvalitu, nikoliv kvantitu, do supermarketů nedodáváme.

Internetová adresa (URL): http://www.kafekodo.cz
Popis: Přímo v historickém centru Olomouce je otevřena od konce srpna 2008 pražírna kávy s ochutnávkou společnosti KAFE KODÓ, s. r. o..

Internetová adresa (URL): http://www.kafirna.cz/cz/prazirna/
Popis: Podzim roku 2008 se stal pro Kafírnu Dogvill přelomovým. Zakoupili jsme pražící stroj značky STA Impianti a po zaučení se rozjelo pražení vlastní kávy.
Adresa: Zborovská 9, Boskovice

Internetová adresa (URL): http://www.kavaprazena.cz/
Popis: Čerstvá pražená káva z celého světa z tradiční české pražírny.
Káva čerstvě pražená dle Vašeho přání je naším krédem. Vycházíme vstříc potřebám našich zákazníků, aby si mohli dopřát šálek kávy tak, jako ho mají rádi. Vyzkoušejte i Vy kávu a kávovary, které Vám udělají z denní rutiny chvíli, na kterou se budete těšit celý den. Jen máloco je totiž tak výjimečné, jako lahodný šálek čerstvé kávy.

Internetová adresa (URL): http://kavarnaprazirna.cz/
Popis: Jsme kavárna s vlastním pražícím strojem, ve kterém pražíme vybrané druhy káv. K zakoupení je cca 6 jednodruhových káv dle aktuální nabídky.

Internetová adresa (URL): http://kavarnicitele.blogspot.cz/
Popis: Borkeš a Lajdorf kavárničí.

Název: Kofio.cz
Internetová adresa (URL): http://www.kofio.cz
Popis: Kofio je sociální agregátor , který pod sebou na jednom místě sdružuje ty nejlepší pražírny a jako první projekt tohoto druhu na českém trhu umožňuje výběr těch nejkvalitnějších káv pro skutečné milovníky.
Adresa: Senovážné náměstí 23, 110 00 Praha 1

Internetová adresa (URL): http://www.labohemecafe.cz
Popis: To, co kávu značky LA BOHEME CAFE opravdu odlišuje, jsou lidé stojící u jejího vzniku, ať už jde o vzdálené, vysoko umístěné rodinné plantáže nebo o tým příznivců pražení kávy ve Starém Městě pražském. Ti všichni jsou oddáni umění přípravy kávy. Poprvé jsme si potřásli rukou s farmářem na kávové plantáži v roce 2003. Od té doby jsme vybudovali mnohá cenná přátelství s ostatními kofeinovými dušemi. To je to, co našim zákazníkům zaručuje široké spektrum chutných možností.

Název: Last Café
Internetová adresa (URL): http://lastcafe.eu
Popis: Udržení vysokých nastavených standardů jak v přípravě kávy tak v jeho skladování a čerstvosti (nedáváme k prodeji ani k příprave kávu starší od pražení více jak 10 dní). Naší snahou je osvěta v přípravě, skladování a samotné konzumaci kávy.

Název: Laura Coffee
Internetová adresa (URL): http://www.lauracoffee.cz/
Popis: Rodinná pražírna kávy. Čerstvě pražená káva u Vás doma.

Internetová adresa (URL): vse kolem kavy a technologii
Popis: Pražírna v největších moravských lázních zaměřující se na celkový kavový servis od zrnka po kapku a vše co je k tomu potřeba. Technologie, sociální koncept, kávovary, automaty, alternativní technologie přípravy, chemie. Pronájem a servis technologických celků. Výběrová káva s celosvětových lokalit s vyšším cuppingovým score. Školíme baristy a vzděláváme uživatele. Biznisové kávové poradenství.
Adresa: Masarykova 149, Luhačovice 76326, 420 608 042 186

Internetová adresa (URL): http://www.penerini.cz
Popis: Přinášíme Vám čerstvou a kvalitní kávu praženou podle receptury PENERINI v České republice. Naše káva je pražena tradičním způsobem na střední stupeň, chlazena vzduchem, tak abychom z kávy dostali vždy to nejlepší. Na každém sáčku najdete vždy datum pražení.
Adresa: Palackého třída 60 612 00 Brno

Internetová adresa (URL): http://www.kolonialcoffee.cz
Popis: V Jihočeském historickém městečku Jindřichův Hradec je pražírna Kolonial, kde vše má svůj příběh. Ten nejpodstatnější příběh se zde začal psát v roce 2013, kdy její provozovatel Jindřichohradecké městské dráhy, provozující také Jindřichohradeckou úzkokolejku, se rozhodli obnovit tradici vlakům vlastní a tou bylo dovážení kávy z celého světa. Dnes si dováží různé druhy kávy v podobě zeleného zrna ze všech koutů světa, aby ji mohly upražit ve své pražírně a nabízet ji hostům v malebné kavárně v historickém centru města. Personál kavárny/pražírny tvoří samí nadšenci tohoto nápoje, kteří vždy s láskou vypráví hostům příběhy kávy, které jsou zrovna v nabídce. Díky tomuto osobitému přístupu a uvolněnému prostředí v kavárně si hosté mohou dokonale vychutnat veškeré požitky, které káva přináší.
Adresa: Na Hradbách 48, 377 01 J. Hradec