04. Blogy

http://365coffeecups.wordpress.com/
every day how I see through my mug

http://www.breakfastclub.cz/
Breakfast club vás provede Prahou a jinými městy za skvělou snídaní a výtečnou kávou. Ukážeme vám pochoutky lahodíci oku i jazyku. Zamilujte si s námi první jídlo dne!

http://www.coffeesource.eu/blog/
Blog pražírny Coffee Source.                                                                                           

http://coffeetohome.cz/blog/

http://www.doubleshot.cz/blog/
Vítáme vás na firemním blogu české pražírny výběrové kávy doubleshot. Tyto stránky slouží především k uveřejňování novinek a článků ze světa kávy společně s reporty z degustací a jiných akcí.

Druhá káva
http://druha-kava.cz/
Blog nejen o kávě

http://www.kafenadruhou.cz
Blog o výběrové kávě

http://kafenakole.blogspot.com/
Ano! Jmenuje se to tady Kafe na kole! a už z názvu je lehké odvodit, že si tu budete moct přečíst o kafi a o kolech. Tématem “kafe” myslím hlavně kavárny, výběrovou kávu, alternativní způsoby přípravy a tématem “kola” především městskou cyklistiku. A protože velkou část času trávím v moravské metropoli, texty se většinou budou týkat Brna. Občas to samozřejmě bude o něčem jiné a odjinud.

Kafe story
http://www.kafestory.cz
Káva je příběhem.

Kafe v Brně
http://kafevbrne.blogspot.cz/
Blog o kávě a kavárnách v Brně. Pro lidi, kteří chtějí vědět kam za dobrou kávou. Obchody a pražírny s výběrovou kávou. Recenze a doporučení.

KafeBlok
http://kafeblok.tumblr.com/
KafeBlok je projekt dvou nadšenců, kteří sdílí stejnou vášeň – přípravovat kávu, získávat nové poznatky a debatovat o ní. A hlavně dělit se o naše zkušenosti s ostatními. A tedy i s vámi.

http://www.maliarik.sk
Blog o káve a veciach s kávou spojenými.
Čo ovplyvňuje chuť kávy
Príprava kávy (espresso aj alternatívne prípravy, čo čakť v šálke a prečo)
Ako praženie ovplyvňuje chuť
www.maliarik.sk

http://www.kava-a-kavarny.cz/
Hledáme a píšeme o místech, kde vám po objednání espressa naservírují takový šálek kávy, ve kterém nechá obsluha kus svého srdce.

Kavalérie
http://kavalerie.blogspot.com/
Jsme jen tři kamárádi, kteří mají rádi kavárenské prostředí, a tento blog si píšeme hlavně pro radost; z touhy zapojit se do brněnského dění, mít dobrou záminku utrácet tolik peněz za kávu a ukojit své nevážné spisovatelské ambice. Nejde o odborná hodnocení, ale o naše dojmy, pocity a názory, které píšeme z pozice spokojených či nespokojených zákazníků, nikoliv odborníků.

http://kavarensky-povalec.blogspot.cz/
Tento blog jsem založila pro všechny milovníky kaváren a městského “poflakování”, jednoduše pro ty jedince, kteří jsou rádi součástí městského šumu, a to zejména toho pražského.

http://kavarnicitele.blogspot.cz/
Borkeš a Lajdorf kavárničí.

http://kavarnikuvhrnecek.blogspot.com
Ahoj jsem Veronika a miluji kávu :) Od té doby co pracuji v kavárně jsem si kávu oblíbila a začala se o ní více zajímat jako barista. Rok a půl s kávou pracuji a snažím se dále vzdělávat.

http://kafeostrava.webnode.cz/
Jako každý správný kávový závislák miluju kavárny a posezení u kafe s přáteli. V Ostravě jsem už třetím rokem a na začátku jsem musela objevovat jednu kavárničku za druhou, než jsem narazila na to správné kafíčko. Časem mě překvapil velký počet ostravských kaváren, protože jenom po centru je jich rozmístěno kolem dvaceti a nové se stále otevírají. Kavárny se snaží předhánět v oslovení zákazníků, některým se to daří, jiným méně, ale zatím všechny se drží… Rozhodla jsem se založit tento web spíše jako informativní pro všechny Ostraváky, ale i pro ty, kteří se Ostravu jenom chystají navštívit. Rozhodně bych nechtěla přehnaně kritizovat, i když to někdy jinak nejde, a každopádně nedávám jenom jednu příležitost na “zabodování”. Všude se může něco pokazit a na podruhé je to lepší, takže proč nedat druhou šanci :)

http://www.kavovazastavka.cz/blog

http://www.kavovelisty.cz/
Přinášíme Vám čerstvé zprávy ze světa kávy.

http://kavovy.wordpress.com/
Aneta, žijící v Ostravě, studující Umělecké slévárenství, která ráda pije kávu, jí sladké, ale i dobré jídlo. Momentálně se snaží rozvíjet kávové znalosti a jednou by chtěla býti baristkou. Stojí sice na startovní čáře a ví, že ji čeká ještě dlouhá cesta.

KuKávě
http://kukaveova.blogspot.cz/
Jakožto studenti ekonomické žurnalistiky jsme byli malinko donuceni dostat nápad. A tohle je náš nápad: snaha bloggovat o všelijakých kavárnách, cukrárnách, kavárničkách, cukrárničkách v Ostravě.
Ostrava

http://michy-is-gourmet.blogspot.cz/
Blog o tom, co se děje v Brně a kolem mě.
Brno

http://mycoffeeadventures.wordpress.com/
O káve, o káve a ešte raz o káve.

Na kafčo
http://www.nakafco.cz/
Nepovažuji se za jakéhokoliv znalce kávy (ba co hůře, vůbec jí nepiji) a tak jsem při popisování jednotlivých kaváren v rámci Na Kafčo dbal především na objektivní hodnocení. Subjektivně se pak já i ostatní mohou projevit v rámci komentářů u té které kavárny.