Contact Štěpánka Havrlíková
Praha, Brno
Kč 2,450

Ve spolupráci s mistrem kuchařem Riccardem Lacquem a jeho týmem ze školy vaření Laboratorio a ve spolupráci s naší Školou kávy skutečně absolutní peremiéra pro Českou republiku, poslední novinky vysoké mezinárodní kuchyně, vařit jídlo aromatizované s kvalitní kávou nebo gourmet odrůdami.
Po malé prezentaci v kuchyni přímo u plotny budou všechna jídla servírována na slavnostní stůl v pěti chodech od předkrmu po dezert, vše důsledně vařeno nebo aromatizováno s kávou, chody budou servírovány spolu s vybranými vhodnými víny.

TÉMA VEČERA: PERU – KULTURA A KÁVA
Během obou večerů vám budeme vyprávět o naší poslední cestě (organizované na poslední chvíli) na kávovníkové platnáže v Peru, odjezd dne 18. března a návrat 4. dubna, cíl byl 2.000 m. n. m., návštěva a degustace produkce prakticky neznamých malých farem a pěstitelů, budeme mít určitě mnoho fotografií a pravděpodobně předměty lokální kultury a doufáme, že budeme moci společně degustovat některé kávy z navštívených plantáží, proto, pokud to bude možné a pokud nalezené kávy budou zajímavé, což předpokládáme, Riccardo nám přislíbil, že mohou být některé z chodů připraveny s touto kávou, kterou ještě nikdo nezná.

Menú :
1. Bruschetta s paté z kuřecích jater a drcenou kávou
2. Brzlík smažený v kávovém těstíčku se sladkokyselou cibulí a kávou
3. Kávové taglierini a foie gras
4. Telecí líčka s kaší ze sladkých brambor a kávovou omáčkou dolce forte
5. Čokoládový fondant all’ espresso s domácí šlehačkou
Vybrané kávy – coffeea arabica: Brasile cerrado dulce, Columbia supremo, Etiopia Sidamo, Nicaragua Matagalpa cavallino, Costarica SHB Tarrazu San Raffael, Panama Finca Alto Quiel Cafes de la Luna a také pravděpodobně káva z Peru.

První večer, čtvrtek 18. dubna v Praze:
Škola vaření – Laboratorio, Krocínova 333/3, Praha 1, maximální počet účastníků – 20 osob, začátek od 18:30 do 21:30 hod., cena za osobu 2450 Kč zahrnuje také konzumaci nealkoholických nápojů a podávaného vína. Je nutno poslat rezervaci e-mailem na info@cucina.cz, která bude platná až po našem potvrzení s ohledem k limitovanému počtu míst Své místo si můžete rezervovat také na ww.cucina.cz

Druhý večer, čtvrtek 25. dubna v Brně:
Restaurace Il mercato, Zelný trh 2, Brno, plánováno pro 20 účastníků (možnost větší kapacity), začátek od 18:30 do 21:30 hod., cena za osobu 2450 Kč zahrnuje také konzumaci nealkoholických nápojů a podávaného vína. Je nutno poslat rezervaci e-mailem na info@mercato.cz která bude platná až až po našem potvrzení.

    This Ad has been viewed 1107 times.