Contact Marina Ščerbina
+420608677733
Visit Website
Kč 3,900

Lektor – JOSEPH A. RIVERA
Délka semináře: 10:00 hod – 17:00 hod. s přestávkou na oběd (příchod na seminář je možný od 9:15 hod). Počet účastníků: 20 osob a více
Cena semináře: 3.900,- Kč bez DPH / osoba (ZAVÁDĚCÍ CENA)

Přihláška na seminář – http://www.skolakavy.cz/web/default/seminare_skoleni_baristu/prihlaska-na-seminar (sleva pro členy České Barmanské Asociace, Kávové Asociace: 300 Kč)

S radostí Vás zveme na výjimečný seminář, který proběhne 1. května 2013 a bude věnován tématu „Úvod do disciplíny (vědy) o chemii kávy“. Lektor semináře je celosvětové uznávaný specialista z oboru Chemie kávy, zakladatel internetového portálu CoffeeChemistry, Vedouci odboru Vědy a Technologie SCAA (Speciality Coffee Association of America), Joseph A. Riviera, který přijede poprvé do České Republiky.

Proč je tento seminář tak výjimečný a specifický:

Jestliže jste pražič/importér/cupper, na tomto semináři se dozvíte o vlivu původu kávy na složení kávového zrnka, výšce ve které roste káva, vývoji chuti, a taky jak se tyto komponenty mění v průběhu pražení.

Jestliže jste barista, dozvíte se o chemii chutě, vzájemném působení chutí, fyziochemických faktorech a dalších exponentech, které přispívají chuti při přípravě nápoje.

Jestliže teprve začínáte pracovat s kávou, tento seminář pro Vás bude také zajímavým a výrazně prohloubí Vaše technické znalosti o kávě.

Program semináře:

1. část – Chemie chuti.
Tento modul seznámí studenty s oborem chemie chuti, metodou degustace, vzájemného působení chutí a jejich významu na celkovou kvalitu kávy. Bude analyzován proces degustace včetně probrání důležitosti fyziochemických faktorů ohledně smyslového vnímání. Tato část bude zaměřena na kávu, taky se bude mluvit o jiných aspektech chemie chuti několika dalších potravin.

V průběhu praktické části účastníci ochutnají několik roztoků a proberou jejich význam pro kávu, stejně jako jejich fyziologický význam.

2. část – Chemie kávy.
Tento modul bude věnován některým technickým aspektům kávového zrnka. Diskuze o chemickém složení kávy, složení kávového zrnka, vlivu původu, změny v průběhu zpracování, vývoji kyselosti, vývoji chuti, jakož i celkové kvalitě. Také v této části proběhne podrobná diskuze o kávově disciplíně, která se věnuje kyselinám a jejím rolím v kvalitě kávy.

V průběhu praktické části studenti ochutnají několik roztoků, které byly chemicky pozměněny, aby vypátrali jedinečné změny v každé kombinaci.

    This Ad has been viewed 1056 times.